Фізіотерапія
Фізіотерапія — це комплекс лікувального впливу на організм людини за допомогою фізичних факторів. Це прекрасна альтернатива медикаментозному лікуванню, яка не має побічних проявів, а навпаки має підсилення лікувального ефекту. Це прекрасна реабілітація після перенесених захворювань чи оперативних втручань. Часто ЛОР-захворювання залишають за собою наслідки, а імунна система не завжди справляється з покладеним на неї навантаженням. Тому у комплексному лікуванні захворювань вуха, горла та носа важливе місце посідають фізіотерапевтичні процедури.
У нашому медичному закладі Ви і Ваші діти в зазначений час і з комфортом за призначенням Вашого лікуючого лікаря можете пройти ряд фізіотерапевтичних процедур:
Ультразвукова терапія
В основі біологічної дії ультразвукових коливань (понад 16000 Гц), не чутних людським вухом, лежать механічний, тепловий і фізико-хімічний фактори. В результаті відбувається мікро масаж клітин організму, підвищення теплової енергії в них, за рахунок якої стимулюються біохімічні і біофізичні процеси. Ультразвук має знеболюючу, десенсибілізуючу, протизапальну і тонізуючу дію. Застосовується при хронічному тонзиліті, лімфаденіті, ларингіті, рубцевих змінах в тканинах; в естетичній медицині в комплексному лікуванні целюліту, покращенню тонусу та ліфтингу шкіри обличчя та тіла.
Дарсонвалізація
Метод лікування імпульсним змінним синусоїдальним струмом високої частоти і напруги. Використовується в основному для локального впливу. Терапевтичний вплив: зниження больового синдрому, покращення трофіки тканин, стимуляції процесу загоєння ран, діє на тонус периферичних судин.
Показання: больовий синдром, трофічні виразки, невралгія, післяопераційний період, покращення кровообігу в патологічно зміненій ділянці.
Інгаляції
Інгаляційна терапія є одним з основних компонентів комплексних програм лікування. Зволожує слизову оболонку носа, глотки, гортані, сприяє розрідженню слизу, діє на численні рецептори, які закладені в слизовій оболонці.
У процесі лікування захворювань ЛОР-органів часто застосовують електрофорез — метод введення лікарських речовин у тканини організму за допомогою постійного електричного струму. За допомогою електрофорезу можна вводити в організм будь-які розчинні у воді лікарські речовини. Після їх введення в тканинах утворюється іонне депо, яке повільно розсмоктується і забезпечує постійне надходження лікарської речовини у кров. Це в комплексі посилює процеси регенерації та розсмоктування продуктів розпаду тканин. Електрофорез зводить до мінімуму побічну дію лікарського препарату.
Показаннями до застосування даного методу комплексного лікування визначаються лікувальними властивостями введеного препарату з обов’язковим врахуванням показань до використання постійного струму. Тому, можна цілковито стверджувати, що важко знайти захворювання, при якому лікарський електрофорез не міг би бути застосований з користю.
Лазерна терапія. Метод фізіотерапії, який дозволяє лікувати судинні порушення практично в будь-якому вогнищі запалення. За рахунок цього можна знизити інтенсивність болю, набряку, запалення та зменшити прояви алергії. Відновлення кровообігу в зоні опромінення лазером дозволяє прискорити загоєння ран. Лазерне випромінювання представляє собою особливий вид світлового випромінювання, аналогів якого немає в живій природі. Низькоінтенсивне (терапевтичне) лазерне випромінювання нешкідливе для організму, а при багатьох захворюваннях лазерна терапія — взагалі єдиний вид фізіотерапії, застосування якого є безпечним для пацієнта. Вплив терапевтичного лазерного випромінювання ніяк не відчувається шкірою або слизовими оболонками, тому проведення лазерної терапії повністю безболісно для пацієнта.
Основні показання для застосування лазерної терапії: больовий синдром, порушення мікроциркуляції, порушення імунного статусу, алергічні прояви, захворювання запального характеру, необхідність стимулювання відновних процесів в тканинах і органах.
Тубус кварц Принцип роботи тубуса ґрунтується на ультрафіолетовому випромінюванні, яке володіє цілющими властивостями. Без ультрафіолету людський організм не може нормально функціонувати. Науково доведено, що УФ-випромінювання володіє досить потужною антибактерицидною дією. З його допомогою можна впоратися з вірусами і мікробами різного походження.
Промені ультрафіолету проникають в тіло на невелику глибину і сприяють активізації багатьох процесів в організмі. Найбільш корисними вважаються короткі ультрафіолетові хвилі, з якими працюють тубуси-кварци.